שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

פורסם בתאריך: 22/11/2015 בשעה: 12:18

רבים מאתנו רוצים לפתוח עסק קטן. יש שכירים רבים שנמאס להם ממנהלים, ממשמרות, מהיררכיה וכיוצא בזה רוצים דווקא לצאת לדרך חדשה. המשמעות היא לפתוח עסק ולהציע את מה שאוהבים וטובים בו לאחרים וכמובן להרוויח ולהתפרנס בכבוד.

אך לפני שהולכים על פתיחת עסק, צריך לחשוב על מספר נקודות חשובות, כאשר על מרביתן יכולה לענות תכנית עסקית שתפרט באופן מדויק את המשימות והיעדים לטווח הקצר, הבינוני והארוך וכמובן תגדיר גם מדדים וניתן יהיה תמיד לעקוב אחר הנעשה.

אחת הנקודות החשובות ביותר שיש חשוב עליהם ולמצוא עבורה את המענה המתאים ביותר היא השיווק והפרסום. עסק חייב לייחד את עצמו כאשר הוציא יוצא לפומבי ומציג את המוצרים ואת השירותים שלו. השאלה היא מהי הדרך הטבה ביותר לעשות כן וכיום האינטרנט הוא אחד מכלי הפרסום והשיווק הטובים ביותר. מה שכן, בעל עסק חייב לדעת כיצד משווקים נכון את מה שהוא מציע ואם רוצים לעשות את זה בדיוק כמו שצריך, הדבר המומלץ הוא דווקא לשכור את שירותיה של חברה מקצועית שמבינה בתחום השיווק האינטרנטי וכמובן גם יש לשים דגש על פורמט של עסק קטן.

יש מספר הבדלים בין עסק קטן לעסק גדול. הנקודה הראשונה היא ניהול התקציב, או יותר נכון, גודל התקציב. עסק גדול יכול להפריש ולהגדיר סעיף תקציבי מאוד נכבד לטובת שיווק ואילו עסק קטן צריך להתמודד עם סדרי גודל נמוכים יותר. למרות זאת, בעולם הדיגיטאלי והוויראלי, שיווק ראוי הוא לא בהכרח תלוי רק בכסף, אלא גם בפלטפורמה שעליה אתה משווק את עצמך. הרשתות החברתיות הן עדיין אחד ממוקדי העברת המידע הבולטים ביותר ואנשים תמיד משתפים. בין אם מדובר על תמונות, סרטים וכמובן מלל, תמיד ניתן למצוא את הדרך לשווק באופן שיתאים לצרכים של העסק.

כאשר בוחנים את הנושא מצדו השני, צריך לדעת גם כיצד לא נשאבים לתוך תפיסות מוטעות על עולם האינטרנט והשיווק בוץ בתור התחלה, אין קהל יעד שהוא מבוגר מדי למדיה המדוברת. האינטרנט הוא חלק מחייהם של מגוון הגילאים ויש למצוא את האתרים הרלוונטיים ושם להתמקד. בנוסף, אם רוצים להגדיל את היקפי החשיפה, חשוב להתאים את האתר של העסק למכשירי קצה שאינם מחשבים. טלפונים ניידים או טאבלטים הם אינם מחוץ לתחום וניתן בהחלט להשקיע גם בהתאמת האתר עבורם – העסק הקטן רק ירוויח מזה.

נקודה חשובה מאין כמוה בשיווק היא להיות עדכניים כל הזמן. לא ניתן לשמור על אותם מסרים ללא הפסקה, אלא חשוב מדי פעם להתעדכן ולראות כיצד ניתן לשמור על רעננות. אנשים אוהבים לדעת שיש להם את המוצרים שהם מכירים, כאלה שמתקדמים איתם לאורך השנים. כך ניתן באמת להציג תהליך שיווקי נכון שיהיה אפקטיבי גם לעסקים קטנים.

קבל עכשיו ייעוץ לפרסום שיעיף את העסק שלך קדימה!

בשליחת הטופס אני מאשר קבלת מידע פרסומי\שיווקי לכתובות שסיפקתי. כמו כן, אני מאשר את תנאי התקנון ומדיניות הפרטיות של חרמון-יהודה.

Please leave this field empty.